Informace

Evropský týden mobility 16. – 22.9.

Spolek Cyklo klub Znojmo pravidelně a dlouhodobě v rámci Evropského týdne mobility připravuje nejen pro cyklistickou veřejnost soubor akcí s cílem upozornit samosprávu a další orgány veřejné správy na problematiku cyklodopravy a mobility všeobecně...Vždy těsně před komunálními volbami přicházejí kandidující strany, uskupení, koalice a jednotlivci se sliby, které směřují k řešení cyklodopravy ve Znojmě. Výsledky předchozích snažení si každý může vytvořit sám i díky tomu, že porovná řešení této problematiky v jiných městech a regionech.

V poslední den této evropské kampaně pořádá spolek Cyklo klub Znojmo setkání příznivců cyklistiky. Připravujeme bohatý program na čtvrtek 22. 9. 2022 od 13.00 do 18.00 hodin v okolí cyklostezky na náměstí Komenského v prostoru u bývalé Nové lékárny.

Účastníky seznámíme s materiálem, které vydalo město Znojmo v červenci 2019 pod názvem Strategický plán rozvoje cyklistické dopravy ve městě Znojmě. Porovnáme psanou formu s praxí na cyklotrasách a cyklostezkách prostřednictvím Spanilé jízdy, která začíná v 17.00 hodin.

Současně představíme několik řešení v jiných městech jako inspiraci pro samosprávu, vystavíme a porovnáme několik druhů stojanů na kola, která jsou šetrná k parkujícím bicyklům a vyzkoušíme mobiliář vhodný na cyklostezky a cyklotrasy.

Na stejném místě zahajujeme výstavu PARKLET, která obsahuje několik  prvků infrastruktury pro cyklisty. Vše na prostoru přibližné velikosti osobního vozidla. Bude tedy možné porovnat využitelnost veřejného prostoru nejen pro vozidla, ale i pro další účastníky silničního provozu.

Veřejně tímto zveme i kandidující subjekty k neformální debatě o problematice mobility ve Znojmě. Dáme prostor všem, kteří pro cyklistickou obec mají zájem něco reálného vytvořit, řešit a nejen slibovat. Těšíme se na setkání nejen s politiky, ale především s voliči – cyklisty, chodci a řidiči.

PLAKÁT 


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 18. 09. 2022 | 307 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server