Informace

Kola pro Afriku 23. 4. 2022 Únanov

Nejen děti na Ukrajině potřebují materiální pomoc. Několik let putují z České republiky do africké Gambie jízdní kola, která by jen těžko našla své kupce. Starší jízdní kola v různé kvalitě se vozí do Ostravy, kde se technicky zjednoduší (demontuje se přehazovačka a přesmykač) a vzniká na pozdější servis jednoduché kolo s jedním převodem...Přibližně dvakrát do roka putuje v kontejneru vždy cca 400 kol pro předem vytipované vesnice a děti. Dětem takto upravená kola slouží pouze jako dopravní prostředek. Ráno si kola vyzvednou u náčelníka obce a odpoledne po návratu ze školy vrátí na stejné místo. Ve škole během vyučování prohlédne a seřídí kola školený mechanik. Tímto se zaručí relativně dlouhá "druhá" životnost těchto kol. Neboť každé kolo má "dvě" duše. Tu první si odsloužilo u nás v Evropě a ta druhá si žije svým životem v Africe. 

Pokud máte ve sklepe, garáži nebo na půdě jízdní kola, komponenty a další doplňky u kterých je patrně, že jsou již těžko prodejné můžete je věnovat právě dětem do Gambie. Pro všechny dárce jízdních kol jsou připraveny drobné odměny a výstava dokumentující cestu jízdních kol do Afriky.

Letošní první sběr kol se uskuteční na parkovišti u vstupu do areálu Autokempu Pohoda v Únanově tuto sobotu od 8.00 do 13.00 hodin. Zároveň se uskuteční běžecký závod POHODA RUN Únanov. Doprovodný program běžeckého zápolení a organizaci sběru kol zajišťuje spolek Cyklo klub Znojmo.

PLAKÁT AKCE


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 07. 04. 2022 | 60 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server