Informace

VZP CUP 2021 - 5. akce 16. června Chvalovice

Další v pořadí 5. akce Znojemského VZP CUP 2021 se uskuteční ve středu 16. 6. v dětském zábavním parku (hřišti) ve Chvalovicích. 




Sraz účastníků na hřišti ve Chvalovicích v 16:00 hod. Za účast budou do celkového seriálu připsány všem přítomným 3 body. Akce slouží zejména k seznámení s tímto specializovaným typem hřiště, vhodného jak pro jízdu na kole, tak na koloběžce. 

Hřiště se nachází na začátku obce Chvalovice - při příjezdu od Znojma odbočka doprava popř. lze dojet na kole z Nového Šaldorfa kolem polního letiště, přes vinici a před potokem Daníž odbočit vlevo po cyklostezce vedoucí až k hřišti: 

GPS souřadnice: 48.7894519N, 16.0789831E

 

V letošním ročníku poprvé zařazujeme do seriálu „ Znojemský VZP CUP 2021“ novou akci, která se věnuje dnes velice populární cyklistické disciplíně PUMP. Závodník na připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy. Pro tuto aktivitu využijeme nově vybudovanou dráhu v areálu hřiště ve Chvalovicích. Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě je tento závod vložen do celého seriálu, ale nebude bodován jako klasický závod. Účastník – závodník může získat max. 3 body za účast. Doporučujeme určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Na místě následně předvedeme vzorový průjezd tratě při kterém  je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání.  Samostatné vyhodnocení tohoto prvního závodu uskutečníme po závodu. Organizovaně je možné trénovat od 15.00 hodin a samotné jízdy jednotlivců zahájíme v 16.00 hodin. Těšíme se na všechny cyklisty – závodníky, kteří mají zájem si prověřit své dovednosti při ovládání kola ve středu 16. 6. 2021.

Další závod v seriálu Znojemský VZP CUP 2021 se uskuteční v Mikulovicích v pátek 18. 6. 2021 od 15:00 hod.


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 08. 06. 2021 | 163 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server