Informace

GALAXY-SÉRIE 5/2015 TREK Jistebnický maraton

Tradičně je druhá polovina Galaxy-série odstartována právě v Jistebnici na Trek jistebnickém maratonu, také zde se pomalu rýsuje celkové pořadí celé série a také zde se bikeři často rozhodují mezi delší, více bodovanou, nebo kratší s menším bodovým přídělem. V průběžném pořadí jsou zástupci CKK velmi vysoko, proto se rozhodli pro kratší, rychlejší trasu....

... nejtvrdší zkouškou si tentokrát prošla Jarmila Svobodová, která, ač v závodě jela na pódiových místech, přijela na jednom z asfaltových přejezdů těsně po pádu mladší závodnice, Jarka neváhala, zastavila a začala pomáhat. Přitom neřešila průjezdy ostatních a na trasu se vydala po 3-4 minutách, až byla dívka v rukách pořadatelů mimo silnici a kolo mimo stopu. Bohužel ji při tomto zdržení předjelo pár soupeřek z kategorie a v cíli z toho bylo nepopulární 4.místo v kat. Všichni se ale zhodli v tom, že i tak vyhrála cenu fair-play.

Výsledky ostatních nejsou tentokrát moc důležité, ale dařilo se tradičně sestrám Navrkalovým, Libor Šaroun byl také na bedně a z pódia se ve speciální kategorii těšil i rodinný tým Navrkalových. Ostatní vyšli na prázdno, ale dobře bodovali do celoseriálového hodnocení Galaxy-série 2015