Informace

Extraliga Masters - Mistrovství ČR - Luboš Novák 2 x na stupních

První mistrovský vrchol letošní sezony, silniční závod jednotlivců se konal v Mcelech u Nymburka..... Víceméně rovinatý  17km okruh, s jedním prudším kopcem  dlouhým 700 m , který byl rozhodující pro celý vývoj závodu a na jehož  vrcholu byl zároveň i cíl. V kategorii „D“ se jely 4 okruhy. Hned v prvním okruhu odjela skupinka sedmi závodníků , která stále navyšovala svůj náskok nad hlavním polem a rozhodlo se ve výše zmíněném cílovém stoupání . Za CKK L. Novák nakonec páté místo…

Mistrovství ČR – časovka jednotlivců a dvojic – stříbro a mistrovský titul

Hned další víkend 27.a28.7. pokračovalo Mistrovství České republiky, časovkou jednotlivců a dvojic v Sokolově. Sobotní poměrně krátká 18km časovka jednotlivců se dvěma ne příliš prudkými, ale nepříjemně táhlými  kopci , zato na pěkném povrchu se jela na zcela uzavřené trati /podmínka ČSC/. Počasí tentokrát trochu zlobilo. Mírné přeháňky a nepříjemný vítr. Naštěstí pro všechny stejné podmínky, které jsou u této disciplíny obzvlášť důležité.  Za CKK v kat. „D“ L. Novák druhé místo a stříbrná medaile,  pouhé čtyři vteřiny  za soupeřem o sedm roků mladším ….trochu smůla ..

Zato nedělní časovka dvojic na stejné trati se vydařila a dvojice ve složení L. Novák - CKK Znojmo a Jiří Kasal - Kooperativa Svijany, porazila všechny i podstatně mladší soupeře a obhájila již   popáté   !!!  v  časovce dvojic   titul  Mistrů České republiky !

Následující víkend pokračoval již šestnáctým pokračováním letošní extraligový seriál silničním závodem na okruhu ve Slatiňanech u Chrudimi. Tradiční okruh dlouhý 17km, nepatří určitě k lehkým. V kategorii D/M60-69/ se jel třikrát, s cílem na vrcholu kilometrového stoupání. V průběhu druhého okruhu došlo k výraznému nadělení hlavní skupiny a do cíle se dojíždělo víceméně po jednotlivcích. L. Novák celkově třetí místo a ve své kategorii druhý.


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 15. 07. 2015 | 711 přečtení | Počet komentářů: 41 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server