Informace

GALAXY-série 2/2015 Prachatický Fox maraton 16.5.2015

Druhým závodem "Prachatickým FOX maratonem" pokračovala Galaxy série 2015. Slunečné počasí a suchá šumavská trať slibovaly zážitky i v podobě 12km výjezdu na Libín, nejvyšší vrchol v okolí s 1065mnm. Takže ihned po startu kopec s 500m převýšením. Do závodu na 42km nastoupili i znojemští bikeři, tentokrát i s Michalkou Navrkalovou, která chtěla zkusit trasu pro dospělé.......

.... a nutno dodat, že ji objela na výbornou! Dokončila jako 6-tá mezi o mnoho staršími juniorkami!!! (a to těsně před tím vyhrála i svůj dětský závod). Podobně si vedla i Nikolka, vítězstvím si obě upevnily průběžné pořadí v kategoriích.

Mezi dospělými na trase 42km, kteří se vydali na tu svou přesně v poledne, se brzy po startu usadili na čele i členové A-týmu CKK Libor Šaroun a Michal Navrkal. Bohužel Michal nevydržel nasazené tempo špičky pelotonu a při výjezdu na Libín opustil čelní skupinku, nicméně pokračoval ve svém tempu a velmi slušnou a taktickou jízdou si z Prachatic odváží celkové 19.místo a hlavně bednu za 3. místo v kat. muži 30+.

Lépe se vedlo Liborovi, který uvisel v čele celý závod, navíc asi 10km před cílem v nejtěžším stoupání nastoupil z první skupiny ,nikdo ze soupeřů neakceptoval jeho tempo a ani technická pasáž přes kořeny a třímetrové a 30cm hluboké kaluže nic nezměnila na faktu, že si poprvé v kariéře dojel pro 1.místo v Galaxy sérii i v absolutním pořadí.

Ostatním se již tak nevedlo, Leoš Svoboda vinou technických problémů s řetězem závod nedokončil, Jarmila Svobodová v těžkém terénu vybojovala 5.místo v kat., Vlad.Pavelka byl 7-mý mezi nejstaršími muži a Leo Frecer až 26-tý.

Galaxy série má nyní pauzu, pokračovat bude až 1.8.závodem v Mikulově.