Informace

Luboš Novák - JAL a Mistrovství světa Masters

Jihočeská amatérská liga je seriál silničních závodů, který má již hodně dlouhou historii. Byl to první ucelený seriál  závodů ,  kterého se po založení našeho  cykloklubu,  což je už hodně dávno / letos 20 let.. uff.. / někteří členové z úspěchem zúčastňovali a získali mimo jiné i několik medailí i mistrovský titul. Jeden z letošních závodů a zrovna jeden z nejtěžších s cílem v lyžařském areálu na Moninci , si v polovině srpna vybral  L . Novák jako přípravný závod před mistrovstvím Světové cyklistické Federace Masters v Rakousku.  A celkem se i dařilo. Celkově  jedenácté  místo v kategorii 40+ , znamenalo i vítězství ve své kat.60+......

Koncem srpna proběhlo v Rakousku mistrovství Světové cyklistické federace Masters , kterého se zúčastnil za Českou republiku mimo jiné i L. Novák .  Několik  stovek účastníků z celého světa a celý týden závodů  dokonale prověřil kvalitu jednotlivých závodníků . Pondělní Horský pohár , což je závod do vrchu dlouhý 11,5 Km , se vydařil nejen počasím , ale i výsledkem -  2. místo , psychicky pozvedlo náladu i do dalšího závodu a to časovky jednotlivců, která se jela ve středu. Počasí se tentokrát pro změnu nevydařilo ,závod se jel za deště, ale o to lepší byl  výsledek . Nejlepší  dosažený čas v kategorii 65-69  ve které bylo klasifikováno 33 závodníků , znamenal vítězství. Takže večer při slavnostním vyhlášení v St. Johannu - zlatá medaile a mistrovský dres a k tomu česká hymna, jediná za celý týden. Druhý den byl na pořadu silniční závod na okruhu dlouhém 36 Km , který se jel ve výše uvedené kategorii dvakrát . Celý závod proběhl pod kontrolou a celkem v pohodě . Dva kopce, které jsou na trati ,jeden na začátku a druhý na desátém kilometru , jsou z  tzv. jezdivých i když mají max. stoupání 10% a tak většinou dojíždí do cíle celý balík pohromadě . Jedinou možností jak uspět, je odjet v úniku na vrcholu prvního kopce, což se nám ve třech málem podařilo, ale chtělo to ještě alespoň jednoho dobrého tempaře a mohl být výsledek úplně jiný. Peloton nás po přibližně šestikilometrové stíhací jízdě dojel…. Dojezd do cíle je poněkud krkolomný a  končí na 300 m rovince, kde dochází téměř pravidelně k těžkým pádům. Letošní rok byl světlou výjimkou. Jako vždy zde mají výhodu spurteři.Ten kdo neriskuje nemá šanci . 25 místo z téměř 80 startujících, nic moc, ale hlavně že ve zdraví.
Lubošovi všichni za skvělé výsledky blahopřejeme.

| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 16. 09. 2014 | 1231 přečtení | Počet komentářů: 128 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.