Informace

OKOLO VALTIC 2013

V sobotu 6.4. začala opravdová cyklistická sezona prvním závodem v kalendáři maratónů 2013 a to v Břeclavi na prvním díle CMT, závodě OkoloValtic 2013. Startujícím počasí minulých týdnů nepřálo, už před startem pořadatel upozorňoval na nafoukané sněhové jazyky ve Valtických vinicích a mluvil dokonce o braní kol do „teplých“.

Trasy 52 a kratší 21km přilákaly na start 250 respektive 120 startujících a to při teplotě +4’c není málo. Úvodních 5km po pevných cestách v Lednicko-valtickém areálu byly po startu příjemným zahřátím, pak ale následovaly ledové louže plné jemného bláta, po polních cestách zbytky starého sněhu a pak opravdu asi 3 úseky, kde nebylo možno na kole jet, závodníci kola tlačili, později i nesli.
   Ze závodníků CKK zde sezonu MTB zahájili Libor Šaroun, který na 52km trase dojel ve své kategorii jen těsně 4-tý a Leoš Frecer, který na 21km trase bez rozdílu kategorií dojel na 7.místě. Výsledky prvního závodu, který sloužil k rozzávodění, slibují do těch dalších určitě zlepšení, které očekáváme hned tuto sobotu na 2x odložené Primaveře v Hrušovanech n/Jev.

| Autor: Libor Šaroun | Vydáno dne 10. 04. 2013 | 1184 přečtení | Počet komentářů: 2106 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.