Popularizace nové cyklostezky a seznamování uživatelů a řidičů s pravidly pohybu na cyklostezce a v její blízkosti.Několik let očekávaná událost se stala skutečností a i město Znojmo se řadí mezi města, které podporují cyklistiku jako rovnocenný a ekologicky nejšetrnější způsob dopravy. V těchto dnech se dokončuje páteřní část cyklostezky mezi Městskými lázněmi a budovou Delta pekárny. Celá cyklostezka prochází Husovými sady s přejezdy na Komenského náměstí a ulicí Pontassievská. A právě tyto přejezdy budou do budoucna zřejmě nejnebezpečnějším místem. V nedávné době jsme předložili na Městský úřad ve Znojmě několik připomínek realizaci cyklostezky především v souvislosti s bezpečností cyklisty. Očekáváme, že nejzávažnější připomínky budou v nejkratší době uvedeny do souladu s pravidly a předpisy. Ve spolupráci se čtrnáctideníkem Znojemské listy připravujeme od začátku února metodický materiál, kterým sledujeme postupné seznamování cyklistů, chodců a automobilistů s pravidly na cyklostezce tak, aby nedocházelo k vzájemnému omezování, ale k pochopení a k respektování příslušných norem. Jedině v případě, kdy cyklisté budou respektovat dopravní značení a dbát zvýšené ohleduplnosti při přejezdů komunikace a chodníků se stane cyklotrasa bezpečným koridorem pro rychlý přesun. Chodci si musí uvědomit, že cyklotrasa není určena pro ně. V případě porušení tohoto pravidla ohrožují sami sebe a cyklistu. Pro automobilisty zcela nová situace, kdy musí dávat větší pozor na cyklisty, který přejíždí komunikaci, ale dává přednost v jízdě projíždějícím automobilům. Většina řidičů zná pravidlo, že je lepší chodce i cyklisty nechat přejet na druhou stranu vozovky nebo zcela mimo a tím snížit riziko střetu. Teprve čas nám ukáže jak umíme mezi sebou komunikovat a dodržovat stanovaná pravidla.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 31. 01. 2007 | 2798 přečtení | Počet komentářů: 1458 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server