Tisk a distribuce materiálů s námětem bezpečnost cyklistů při pohybu na komunikacích.


Ve spolupráci s vedením ředitelství POLICIE ČR ve Znojmě a za přispění tiskárny Ministerstva vnitra se nám podařilo v minulém roce připravit soubor materiálu pro nejmenší cyklisty a chodce, který zábavným způsobem a soutěžní formou předkládá informace, které jsou pro děti velmi užitečné.Materiál byl vydán za finančního přispění Ministerstva Dopravy oddělení BESIP, Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra, Městskou policií Znojmo, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, firmou AUTHOR, 3M a Městským úřadem ve Znojmě. Díky těmto subjektům bylo možné vytisknout 390 000 kusů materiálu, který najde uplatnění prostřednictvím podporovatelů akce v celé České republice.!Cyklistické dopravní pexeso
36 kartiček přestavuje nejčastěji používané dopravní značky s kterými se cyklisté mohou setkat. Zároveň popisuje vybavení kola a přesně ukazuje kam tyto doplňky patří.

Černý Petr
Velmi oblíbená hra především u těch nejmenších dětí. Stačí nůžky a za pár minut můžete hrát. Černý Petr při této hře představuje cyklisty, který nemá správně vybavené kolo a jeho chování není v souladu se správnou činností cyklisty.

Rozvrh hodin
Oboustranně potištěný rozvrh formát A5 je ideální pro založení do sešitu a knihy. Obsahuje všeobecnou informaci k důležitosti používání cyklistické přilby a to nejen na kole. I zde je přehledně uvedený seznam potřebného vybavení na kolo s názornou kresbou. Pro ty menší slouží tato strana i jako omalovánka. Druhou stranu rozvrhu jsme věnovali přehledu důležitých telefonních číslech. Pamatováno bylo i na možnost připsáni kontaktu na školu, družinu, jídelnu a na kroužky, které dítě navštěvuje.

Bezpečnostní kartičky
Celkem bylo graficky zpracováno osm tématicky zaměřených obrázků, které upozorňují především na nutnost používaní cyklistické přilby (Historická zkušenost, Rozhodni se sám, Královské posezeníčko, Kdo má v hlavě – má na hlavě). Pro dospělé byla připravena kartička (Bez ochrany nevyjedu). Další jsou věnovány pohybu cyklistům na chodníku (Chodník není slalomová dráha) správnému osvětlení (Vidět a být viděn) a nebezpečnému chování cyklistů (Hazard! Tady anděl strážný nepomůže) Potěšitelný na celé této iniciativě je přístup a zájem Ministerstva vnitra oddělení BESIP, který se projevil již v druhém dotisku dalších 100 000 ks kartiček.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 31. 01. 2007 | 2718 přečtení | Počet komentářů: 1189 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server