Pump track Mašovice 31. 5. 2023

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 05. 2023

Akce na Pump trackové trati v Mašovicích, zařazená do seriálu PUMPTRACK 2023. Mašovice od 16:00 hod.Sraz účastníků na hřišti v Mašovicích od 15:30 hod. 

Hřiště se nachází na konci obce Mašovice směrem na Podmolí (vedle místního hřbitova): 

GPS souřadnice: 48.8556000N, 15.9718800E

V roce 2021 byl poprvé do seriálu Znojemský VZP CUP zařazen závod na speciální dráze tzv. PUMP TRACK v Mašovicích. Dnes velice populární cyklistická disciplína PUMP má stále více zájemců a v celé ČR se staví množství hřišť, které tuto disciplínu obsahují. V blízkosti Znojma je tedy možné využívat dráhu v Tasovicích, Mašovicích a třeba ve Chvalovicích na v letošním roce prodloužené modulární dráze. Škoda jenom, že ve Znojmě žádná podobná aktivita pro malé i velké, technicky zdatné a začátečníky zatím není.

Závodník na uměle připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy. Pro tuto aktivitu využijeme  v areálu PUMP Parku v Mašovicích. Dráha se nachází u zemědělského družstva při výjezdu z obce směrem na Podmolí. Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě je tento závod poprvé zařazen do nového seriálu pod názvem PUMPTRACK. Doporučujeme určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Na místě předvedeme vzorový průjezd tratě, při kterém je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání.  Samostatné vyhodnocení  závodu uskutečníme na závěr všech jízd. Organizovaně je možné trénovat od 15.00 hodin a samotné jízdy jednotlivců zahájíme v 16.00 hodin. Těšíme se na všechny cyklisty – závodníky, kteří mají zájem si prověřit své dovednosti při ovládání kola ve středu 31. 5. 2023 v Mašovicích. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Závodník se nesmí po celou dobu dotknout země nebo využívat pedály pro šlapání. Věkové kategorie stejně jako u Znojemského VZP CUP (mimo kategorii odrážedla) + další pro starší. Závod je vypsán pro horská nebo speciální kola bez rozdílu, koloběžky a kolečkové brusle. Pro všechny je povinná přilba a doporučujeme chrániče loktů a kolen. Pitný režim pro všechny závodníky zajišťuje POMONA Těšetice.

Děkujeme vedení obce Mašovice za vstřícný přístup při organizaci závodu a dalším partnerům za podporu. 

 

Na podobné trati se sejdeme ve středu 7. 6. v Tasovicích.