Evropský týden mobility 16. – 22.9.

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 09. 2022

Spolek Cyklo klub Znojmo pravidelně a dlouhodobě v rámci Evropského týdne mobility připravuje nejen pro cyklistickou veřejnost soubor akcí s cílem upozornit samosprávu a další orgány veřejné správy na problematiku cyklodopravy a mobility všeobecně...Vždy těsně před komunálními volbami přicházejí kandidující strany, uskupení, koalice a jednotlivci se sliby, které směřují k řešení cyklodopravy ve Znojmě. Výsledky předchozích snažení si každý může vytvořit sám i díky tomu, že porovná řešení této problematiky v jiných městech a regionech.

V poslední den této evropské kampaně pořádá spolek Cyklo klub Znojmo setkání příznivců cyklistiky. Připravujeme bohatý program na čtvrtek 22. 9. 2022 od 13.00 do 18.00 hodin v okolí cyklostezky na náměstí Komenského v prostoru u bývalé Nové lékárny.

Účastníky seznámíme s materiálem, které vydalo město Znojmo v červenci 2019 pod názvem Strategický plán rozvoje cyklistické dopravy ve městě Znojmě. Porovnáme psanou formu s praxí na cyklotrasách a cyklostezkách prostřednictvím Spanilé jízdy, která začíná v 17.00 hodin.

Současně představíme několik řešení v jiných městech jako inspiraci pro samosprávu, vystavíme a porovnáme několik druhů stojanů na kola, která jsou šetrná k parkujícím bicyklům a vyzkoušíme mobiliář vhodný na cyklostezky a cyklotrasy.

Na stejném místě zahajujeme výstavu PARKLET, která obsahuje několik  prvků infrastruktury pro cyklisty. Vše na prostoru přibližné velikosti osobního vozidla. Bude tedy možné porovnat využitelnost veřejného prostoru nejen pro vozidla, ale i pro další účastníky silničního provozu.

Veřejně tímto zveme i kandidující subjekty k neformální debatě o problematice mobility ve Znojmě. Dáme prostor všem, kteří pro cyklistickou obec mají zájem něco reálného vytvořit, řešit a nejen slibovat. Těšíme se na setkání nejen s politiky, ale především s voliči – cyklisty, chodci a řidiči.

PLAKÁT