Kola pro Afriku 23. 4. 2022 Únanov

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 04. 2022

Nejen děti na Ukrajině potřebují materiální pomoc. Několik let putují z České republiky do africké Gambie jízdní kola, která by jen těžko našla své kupce. Starší jízdní kola v různé kvalitě se vozí do Ostravy, kde se technicky zjednoduší (demontuje se přehazovačka a přesmykač) a vzniká na pozdější servis jednoduché kolo s jedním převodem...Přibližně dvakrát do roka putuje v kontejneru vždy cca 400 kol pro předem vytipované vesnice a děti. Dětem takto upravená kola slouží pouze jako dopravní prostředek. Ráno si kola vyzvednou u náčelníka obce a odpoledne po návratu ze školy vrátí na stejné místo. Ve škole během vyučování prohlédne a seřídí kola školený mechanik. Tímto se zaručí relativně dlouhá "druhá" životnost těchto kol. Neboť každé kolo má "dvě" duše. Tu první si odsloužilo u nás v Evropě a ta druhá si žije svým životem v Africe. 

Pokud máte ve sklepe, garáži nebo na půdě jízdní kola, komponenty a další doplňky u kterých je patrně, že jsou již těžko prodejné můžete je věnovat právě dětem do Gambie. Pro všechny dárce jízdních kol jsou připraveny drobné odměny a výstava dokumentující cestu jízdních kol do Afriky.

Letošní první sběr kol se uskuteční na parkovišti u vstupu do areálu Autokempu Pohoda v Únanově tuto sobotu od 8.00 do 13.00 hodin. Zároveň se uskuteční běžecký závod POHODA RUN Únanov. Doprovodný program běžeckého zápolení a organizaci sběru kol zajišťuje spolek Cyklo klub Znojmo.

PLAKÁT AKCE