Mistrovství ČR v MTB Bedřichov

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 31. 07. 2016

Mistrovství ČR v MTB se konalo v dnech 22.-24.7.2016  v Bedřichově, kterého se zúčastnily Nikola a Míša Navrkalovy...

V sobotu absolvovali sprinty-eliminátory, kde Míše jen těsně utekl postup do čtvrtfinále, a obsadily 18., resp. 32. místo v kategorii žákyň. V neděli se jel závod s hromadným startem, ale jelikož neměli vyjeté body, tak každá ve své kategorii startovala z poslední řady. Fyzicky a technicky náročnou trať měly dobře najetou a technicky zvládnutou , ale nedělní ranní vytrvalý déšť změnil trať na cyklokrosovou blátivou kaši. Závod byl o přežití zdraví a závodních strojů. Kamenité sjezdy a kořenité výjezdy se staly nesjízdné pro některé závodníky osudné. Závod na 20 a 30 minut dojeli na krásném 12. a 16. místě. Zúčastnit se MČR byl pro ně velký zážitek a možnost získat zkušenosti do dalších let. Na další závod MČR v silniční cyklistice se chystají příští víkend do Příbrami.