GALAXY MTB Tálín 7.5.2016

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 05. 2016

Galaxy série, Jč MTB liga a Mercedes-Benz Bike cup... 3 různé série spojily síly a pořádaly společně závod v Tálíně. Závodníků bylo na startu více, snad i díky nové sérii a konečně bylo sucho a teplo.... CKK Znojmo nechyběl na startu a to v silné sestavě.....   Předem zhodnotím zázemí závodu a nutno napsat, že všichni zúčastnění by radši v cíli místo přehlídky nových mercedesů měli jako každý rok klasickej stan od hasičů se sprchama!!!! 400lidí na startu a beze sprch-katastrofa.

  Ale k závodu:  start v poledne znamenal vysoké teploty a po teplém týdnu konečně suchou trasu. Závod zavedl bikery do píseckých hor a hned přes všechny vršky v okolí. I  tak někteří zdatní jeli na pevných vidlicích a průměry atakovaly 27km/h. V cíli závodu byl ze znojemských nejrychleji Libor Šaroun, dojel po spurtu na konečném 6.místě celkově, v kategorii pak na 2. místě. Další bednu pro klub získala Míša Navrkalová, která si poradila se soupeřkami z loňské sezóny, ale objevily se jiné a tak brala krásné 3. místo. 

  Ostatním to na bednu nestačilo, ale závod se jel jednak jako mistrovský v Galaxy sérii a taky série BikeCup přivezla soupeře nové, tak snad příště bude pódií více.