EXTRALIGA MASTERS 2016 - Luboš Novák zahájil novou sezónu

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 05. 2016

Časovkou jednotlivců v Hodkovicích u Liberce , byl 23.4. zahájen letošní seriál 24 závodů EXTRALIGYMASTERS ...Za účasti 120 závodníků z celé republiky. Naštěstí se nepotvrdila předpověď počasí 3° a déšť. Nepršelo a teploměr se „ vyšplhal „ až na 10°“! A tak jediným problémem byly nejasné časy startů , navíc ještě dodatečně posunuté. Za Cyklo Klub Kučera - Lubomír Novák ,přestože v kat. 60-69  nejstarší, celkově 2. místo a ve své kategorii 65-69 vítězství. 

2.  a 3. závod letošního seriálu ELM se jel v Sezemicích u Pardubic. Na rovinatém okruhu dlouhém 15.5 km se jela jak sobotní časovka jednotlivců, tak i nedělní silnice. Bohužel povrch vozovky , který místy připomíná  tankodrom a byl by  vhodný spíše pro horská kola , byl zejména při časovce spíše utrpením. Za CK Kučera Znojmo v kat. 60-69 tradičně Lubomír Novák. I když nejstarší v kategorii, super výsledek -  celkově 1. místo.

 

Nedělní silniční závod se jel na čtyři okruhy.  Po samostatném úniku ve druhém kole byl Lubomír Novák sice dojet dvěma soupeři, ale tato trojice výborně spolupracovala a v cíli to znamenalo více jak pětiminutový náskok před hlavní skupinou. V závěrečném spurtu už nezbývalo moc síly, ale celkově  ve velké kategorii 3. místo - opět výborně.