XC Soběšická mulda - Brno 11.10.2015

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 11. 10. 2015

Poslední závod této sezóny na jižní Moravě se odehrál v Brně-Lesné jako XC SOBĚŠICKÁ MULDA 2015. Závod začleněný do lesoparku směrem z Brna na Soběšice sliboval cross-country závod na 3.okruhy bez jediného metru asfaltu, závod suchý, rychlý na písčitém podkladu plném kořenů, technických sjezdíků a strmých výjezdů a s převýšením 160m na 5km trasy.....

.....a stejně jako loni se závodu za CKK zúčastnil pouze Libor ŠAROUN, který však k závodu nastupoval s těmi nejvyššími ambicemi. Soupeři, kteří jej loni porazili byli také na startu,tak byla odveta. Libor tempo nejrychlejší skupiny kontroloval pouze první okruh, v tom druhém "za to vzal" v nejdelším výjezdu a sólo jízdou si dojel pro další vítězství v kategorii.

Ještě jedna zajimavost tohoto závodu: Všechny ceny pro vítěze (poháry, cyklo-věci či vína) vyměnil tentokrát pořadatel za dárky pro děti do dětského domova nebo nemocnice a tak si vítězové odvezli domů jen diplomy :) a místo sebe tak potěšili tentokrát děti.