GALAXY-SÉRIE 7/2015 Tour de Brdy Strašice u Rokycan

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 03. 10. 2015

Poslední díl letošní GALAXY-SÉRIE se konal dnes ve Strašicích jako 9.ročník závodu TOUR DE BRDY 2015. Dvě trasy jako obvykle, 400 závodníků celkem, dětské závody...vše co je u této série normalní, co však nebylo úplně normal byl společný start pro závodníky na všech kolech a když na všech tak i na cyklo-kroskách, silničkách a horských kolech.....

.....trasa byla vedena po vojenském prostoru Brdy a protože jsou tady dobré silnice a cyklostezky, nebyl problém jet i na silničním kole, ale s rizikem defektu a těch bylo celkem dost. Krátší byla opravdu biková, jen s 6km stoupáním po asfaltu ihned po startu a dál už jen kořeny, šotolina, jehličí... Po startu se v první 6-ti členné skupince usadil i Libor ŠAROUN a setrval zde až do závěrečného nástupu jednoho ze soupeřů v posledním úseku po kostkách "alá Flandry" kdy tempo uvisel a zbylo mu dost sil i do spurtu, kde porazil soupeře z kategorie a tím zvítězil a dojel současně jako 4-tý celkově.

Další krásné umístění dovezla Jarmila SVOBODOVÁ, která nestačila pouze na jednu soupeřku z kategorie a druhým místem si vyjela letošní nejlepší výsledek v Galaxy-sérii.

Překvapením byl výsledek Míši NAVRKALOVÉ, která dnes na cyklokrosovém kole zariskovala a suverénní jízdou bez defektu porazila své celosezonní soupeřky z Jistebnice a zvítězila mezi staršími juniorkami.

V dětských kategoriích se představila jen Nikča NAVRKALOVÁ a na velmi náročné trati zajela krasné druhé místo ve své kategorii