GALAXY-SÉRIE 4/2015 Náměšť n/Osl.

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 08. 2015

    Další díl Galaxy série byl nachystán na tuto sobotu 15.8. do Náměště na centrální náměstí, kde bylo zázemí, ale i start a cíl. Díky blízkosti od Znojma si tento závod nenechali ujít jak naši závodníci, tak mnohá konkurence......... Start v pravé poledne, teplota vysoko nad 30'c a jasné nebe. Všichni závodníci CKK vystartovali díky vyjetým pozicím z první vlny a tento fakt se zdál být rozhodujícím. První průjezd po startu byl fabrikou a ihned do vymletého kopce. Kdo nebyl v popředí, těžko se tam posléze dostával. Této výhody využil Libor Šaroun, do terénu jel ze špice pole a po sjezdu, který hned následoval zbyla na špici 6-ti členná skupina a ta dojela po vzorné spolupráci až do cílového prostoru. Díky dokonalé znalosti dojezdu a momentální formě se Libor propracoval při zpětném průjezdu fabrikou na první pozici a tu již v technické pasáži nepustil, ve spurtu pak odolal i jednomu z mladších soupeřů a mohl tak slavit vítězství absolutně a tím pádem i mezi M40+. 

 Další krásné umístění bylo v ženském provedení, Jarmila Svobodová i Míša Navrkalová byly shodně na 3-tích místech ve svých kategoriích. Jarka využila zaváhání jedné ze soupeřek a místo na bedně již nepustila, Míša tvrdě bojovala o bednu s dvojicí Jistebnických soupeřek, stačilo porazit jednu z nich a to se povedlo, vklínila se mezi ně a tak nechybělo moc na místo druhé, ale taky náskok nebyl velký na nepopulární čtvrté. 

 Jasná vítězství pak ve svých dívčích kategoriích opět obhájily obě sestry Navrkalovy a jasně tak vévodí celkovým bodovým tabulkám.

  Výsledky ostatních, kteří tentokrát na bednu nedosáhli najdete na stránkách pořadatele. 

FOTO ze stupňů vítězů

Libor Šaroun     Jarmila Svobodová