Příměstský cyklo tábor II. turnus 24. - 28. 8. 2015 - REPORTÁŽ + FOTO

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 26. 08. 2015

V termínu 24. - 28.8.2015 se koná II. turnus letošního příměstského cyklistického tábora, na který je přihlášeno 23 dětí.                                              

Seznam přihlášených - II. turnus

 Reportáž a foto po rozkliknutí článku....Pondělí

V pondělí jsme se sešli na obvyklém místě na cyklostezce u Nové lékárny a zahájili jsme II. turnus příměstského tábora. Proběhlo krátké seznámení s programem tábora a hlavně jsme museli zvládnout zásady a pokyny k bezpečnému chování a jízdě na silnici. Jízda v tak početné koloně je přece jen pro většinu dětí novinkou. Vybaveni reflexními vestami vyrážíme směr Pražská k Policii a poté k Hasičskému záchrannému sboru Znojmo. Zajímavosti z oboru kriminalistiky, pouta, snímání otisků, to vše se tu dozvídáme a máme možnost i vyzkoušet, u hasičů pak technika a praktická ukázka hašení.  To hlavní nás, ale teprve čeká přesun do Bezkova na jídlo. K obědu byla nudlová polévka, bramborová kaše a karbanátek a žlutá brča. Na cestu zpět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Starší a zdatnější se vydali přes Gránice a mladší se vraceli zpět stejnou cestou.  Za pondělí máme skoro 20 kilometrů.

Úterý

Druhý den nás ráno překvapil déšť a tak někteří jedinci z obavy o počasí zůstali doma. A udělali chybu! Pár kapek sice spadlo, ale výlet do Hnanic na bowling a do bazénu za to stál. K obědu nám připravili zeleninovou polévku, řízek a hranolky a malinovku.  Po koupání a soutěžích v bazénku jsme se vrátili přes Kraví horu zpět domů k rodičům a opět máme najeto něco málo přes 20 km.

Středa

Ráno jsme vyjeli tradičně kolem deváté hodiny. Naší první zastávkou se stalo vinařství Waldberg, kde děti měly prohlídku sklepa. Poté se vyjelo směr Hatě, kde na nás čekalo trochu přemýšlení v podobě malého testu na značky a dopravní situace, ale také pak přišla samozřejmě i zábava. Děti jezdily na dopravním hřišti, kde jsme je kontrolovali, jestli jezdí tak, jak se má. Z hřiště následoval přesun na oběd do Kinderweltu a po obědě děti dostaly pár tokenů na útratu. Po legraci v Kinderweltu jsme se museli dostat do Vrbovce na koupaliště, kde jsme se vykoupali a měli připravené malé občerstvení. Na koupališti jsme se bohužel moc dlouho nezdrželi, protože čas nás tlačil, a tak jsme vyjeli na zpáteční cestu. Do cíle jsme přijeli sice později, ale všichni v pořádku.

Čtvrtek

V tento den byl náš první cíl ASA. Děti si zde prošly třídící linku. Až jsme se vrátili z prohlídky, tak jsme se šli zvážit na váhu. Celková naše hmotnost s batůžky a s koly byla 1940kg. Následoval přesun do vinařství Hort, kde jsme měli ochutnávku moštu a prohlídku sklepa, aby jsme se trochu zchladili. Poté jsme jeli do obce Dyje, kde jsme dětem na zdejším ostrůvku na řece Dyje udělali soutěže. Soutěže spočívaly v tom, kdo střelí nejvíce ze vzduchovky a kdo udělá nejvíce uzlů, a odvážlivci se mohli jít koupat do řeky. Po soutěžích už jsme měli chuť na oběd a tak jsme jeli do Dobšic, kde nás čekal zasloužený oběd. Po obědě jsme popojeli jen kousek vedle na fotbalové hřiště, kde jsme měli připravené šlapací kárky a kdo chtěl tak si šel zahrát fotbal na hriště. Náročné odpolední sportování se nám líbilo, ale každá zábava jednou končí a tak jsme sedli opět na kola a jeli jsme směrem do cíle

Pátek

Tábor dnes končí a tak máme kratší program, ale i tak toho máme na pátek dost. Nejprve jsme v parku trénovali odhad vzdálenosti, úkol zněl jasně, označit křídou vzdálenost 23 m a 16,5 m. Někteří se sice skoro o 10 metrů zmýlili, našli se však i borci, kteří měli chybu v odhadu pouze 10 – 30 cm. Pak jsme se vydali ke staré nemocnici na zdravovědu a sanitky na záchranku. Bohužel dnes byli na silnicích havárie a tak dostali záchranáři uprostřed našeho výkladu signál k výjezdu, tak jsme museli honem hopem ze sanitky, abychom nepřekáželi. Na vlastní oči a uši jsme vnímali rychlý výjezd. Pak už nám zbyl jen Čestmírův batoh s obvazovým a jiným materiálem, děti zkoušely ošetřovat inscenovaná poranění. Další program čekal na dětském hřišti – jízda na kárkách, koloběžkách a kolech a také odvážlivci vyzkoušeli slaňování. Na druhou hodinu vyrážíme na oběd do Oblekovic. V restauraci Eden máme polévku a nudle s mákem. Zbyla ještě necelá hodinka na koupání na plovárně a pak zpět do parku na cyklostezku.  Dnes máme i s jízdou na hřišti 10 km.

Poslední den příměstského tábora bývá vždy slavnostně zakončen a tak tomu bylo i dnes, všichni táborníci si odnesli účastnický list a igelitku plnou drobných dárků. Samozřejmě nechyběl ani přípitek dětským šampaňským, špunty tentokrát létaly hodně vysoko. Děkujeme všem a jsme se rádi, že se nikomu nic nestalo a vše jste zvládli došlapat! 

FOTO