Kolkolem Vémyslice 2015

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 09. 08. 2015

  Číslo 0808 bylo na logu trička tohoto závodu a neznamená to nic jiného než datum 6.ročníku závodu MTB se startem ve Vémyslicích, obci vzdálené asi 25km od Znojma. Letošní závod provázelo tropické počasí, prach a rozpálený asfalt. Mnozí i z tohoto důvodu změnili ráno registraci a radši startovali na kratší trase. Stejně tak i závodníci CKK až na Jarmilu Svobodovou, která s vidinou možnosti zabojovat o bednu a ziskem většího počtu bodů do CKKcupu zvolila trasu delší a udělala dobře......   ..... V 10:30 vystartovala Jarmila SVOBODOVÁ na 46km dlouhou pouť po místních prašných cestách a dnes více jak jindy bylo důležité rozumné tempo a pitný režim, toto Jarka dodržela a vytěžila z toho krásné 3-tí místo mezi ženami 35+.

.... Ostatní bikeři vyjeli o 5min. později na 30km sprint na zkráceném okruhu, bonusem na trati byl brod, který nikdo nevynechal a poctivě se v něm každý z bikerů namočil až po kolena. To během závodu 3x. Ihned po startu za to vzal Libor ŠAROUN a systémem START-CÍL si zajistil  absolutní vítězství a samo i 1.místo v kat.40+. Dokonce 3 mladší bikeři spolupracující za ním si na něm vylámaly zuby a s minutovou ztrátou bojovali pouze o druhý flek absolutně. Velice pěkný závod zajel Leoš SVOBODA, s přehledem sobě vlastním si pohlídal soupeře z kategorie a nikam se zbytečně  nehnal. Odměnou bylo vítězství mezi M50+ O to větší překvapení bylo, že druhý ve stejné kategoii byl Jiří FORMAN, který zde zajel sezónní maximum. Mezi muži 30+ se opět po čase ukázal Michal Majkl NAVRKAL, který velmi slušnou jízdou mohl v cíli slavit 3.místo ve své kat.

 Samostatný článek by zasloužila Míša Majkl NAVRKALOVÁ, která opět startovala mezi staršími bikerkami a spolehlivou jízdou  stejně jako Michal mohla slavit bednu za 3.místo.  

FOTO ze stupňů vítězů

Michal Navrkal    Michaela Navrkalová   Libor Šaroun