Extraliga Masters - Mistrovství ČR - Luboš Novák 2 x na stupních

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 07. 2015

První mistrovský vrchol letošní sezony, silniční závod jednotlivců se konal v Mcelech u Nymburka..... Víceméně rovinatý  17km okruh, s jedním prudším kopcem  dlouhým 700 m , který byl rozhodující pro celý vývoj závodu a na jehož  vrcholu byl zároveň i cíl. V kategorii „D“ se jely 4 okruhy. Hned v prvním okruhu odjela skupinka sedmi závodníků , která stále navyšovala svůj náskok nad hlavním polem a rozhodlo se ve výše zmíněném cílovém stoupání . Za CKK L. Novák nakonec páté místo…

Mistrovství ČR – časovka jednotlivců a dvojic – stříbro a mistrovský titul

Hned další víkend 27.a28.7. pokračovalo Mistrovství České republiky, časovkou jednotlivců a dvojic v Sokolově. Sobotní poměrně krátká 18km časovka jednotlivců se dvěma ne příliš prudkými, ale nepříjemně táhlými  kopci , zato na pěkném povrchu se jela na zcela uzavřené trati /podmínka ČSC/. Počasí tentokrát trochu zlobilo. Mírné přeháňky a nepříjemný vítr. Naštěstí pro všechny stejné podmínky, které jsou u této disciplíny obzvlášť důležité.  Za CKK v kat. „D“ L. Novák druhé místo a stříbrná medaile,  pouhé čtyři vteřiny  za soupeřem o sedm roků mladším ….trochu smůla ..

Zato nedělní časovka dvojic na stejné trati se vydařila a dvojice ve složení L. Novák - CKK Znojmo a Jiří Kasal - Kooperativa Svijany, porazila všechny i podstatně mladší soupeře a obhájila již   popáté   !!!  v  časovce dvojic   titul  Mistrů České republiky !

Následující víkend pokračoval již šestnáctým pokračováním letošní extraligový seriál silničním závodem na okruhu ve Slatiňanech u Chrudimi. Tradiční okruh dlouhý 17km, nepatří určitě k lehkým. V kategorii D/M60-69/ se jel třikrát, s cílem na vrcholu kilometrového stoupání. V průběhu druhého okruhu došlo k výraznému nadělení hlavní skupiny a do cíle se dojíždělo víceméně po jednotlivcích. L. Novák celkově třetí místo a ve své kategorii druhý.