Mistrovský závod Galaxy série - Jistebnice 30.8.

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 08. 2014

Mistrovství Galaxy série se letos uskutečnilo poslední prázdninovou sobotu v jihočeské Jistebnici, kde na závodníky čekala bahnitá a zákeřná trasa o délce 32 nebo dvoukolová na 64km, které autorem je Ivan Rybařík, známý český závodník a maratonec......

...... bahnitá proto, že zde dost pršelo a i v pátek před startem tu vydatně lilo a trasa byla jedno bláto a zákeřná proto, že pro mnohé byla nad jejich síly a schopnosti a tak se i hodně padalo. Nejhůře dopadla holčina, kterou vrtulník převezl na JIPku do Budějovické nemocnice, nechyběly ani fraktury a odřeniny. Ale veseleji- k výsledkům:

Za znojemské startovala nejdříve NIKOLKA NAVRKALOVÁ a způsobem start-cíl si vybojovala první místo a pro tým "jistotu návratu s bednou". Míši se tak nedařilo, pád ihned po startu zhatil šance na umístění mezi třemi, Míša se zdravě naštvala a poté objela i 32km trasu!

Mezi závodníky na krátké se tolik nedařilo Michalovi s Pepinem, oba doplatili na to, že závod byl mistrovský, tudíš více bodovaný a s větší konkurencí. Michal skončil 6-tý a Pepan 8-mý v kat. Na bednu dnes dosáhl VLADIMÍR PAVELKA a LIBOR ŠAROUN, oba shodně dojeli 3-tí ve svých kategoriích a ziskem více bodů si upevnili svá průběžná umístění v celoseriálovém bodování.