Petyša Tour 2014 - Rožnov p/Radhoštěm

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 06. 2014

Již tradičně se Galaxy série svým 3-tím dílem přesouvá do Beskyd a to přímo do Rožnova p/R. kde na závodníky čekal mimo jiné i výjezd na Pustevny. Tentokrát opět s účastí závodníků CKK........

.....  po sobotním závodě už všichni ví, co znamená na horách termín "občasné přeháňky", už během prezentace přešel přes zázemí cíle krátký, zato intenzivní déšť a ihned poté vylezlo ostré slunce, takže na závodníky už před startem útočila 100% vlhkost a dusno. Toto se opakovalo i na startu a párkrát i během závodu. Takže další závod s mokrým zadkem a na blátě.

I přesto si závodníci CKK nevedli špatně. Po startu se všichni naštěstí vyhnuli zle vypadajícímu pádu, kdy voda na bílé barvě přechodu znamenala podklouznutí jednoho ze závodníků a hromadný pád a zbrždění pelotonu. Ihned došlo rychlým tempem závodníků k natažení balíku a při nájezdu do terénu zbylo ve vedoucí skupince 15 bikerů. Dál čekal na trase nekonečný výjezd skoro až na Radhošť, dál k Radegastu a pak už těsně pod Pustevny. Odměnou byl vždy rychlý sjezd, který na mokru vyžadoval dobrou technickou připravenost a dávku odvahy. Pořadatel nevynechal ani kamenitý brod. Dojezd závodu byl tradičně přes golfový areál a po nové cyklostezce, která prochází celým městem, do cíle.

Ze znojemských byl v cíli nejrychleji Libor Šaroun, který i přes mokro vylepšil svůj čas na trati z loňského suchého závodu o 3minuty, dojel celkově 4-tý a zároveň vyhrál svoji kategorii muži M40. Jako 9-tý dojel do cíle Josef Truhlář, který vynikajícím výkonem vyhrál poprvé svoji kategorii juniorů a díky vysokému počtu bodů se posunul do čela celkového pořadí série.

Znojemským závodníkům gratulujeme a přejeme klidnou přípravu na znojemskou "olympiádu" - Znovín cup - vinařskou 50.