Lubomír Novák je Mistr světa

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 09. 2012

Na konci srpna se Lubomír Novák zúčastnil Mistrovství světa kat. Masters a v kategorii nad 65 let vyhrál závod v časovce jednotlivců. Druhý den v silničním závodě obsadil pěkné 12. místo.

Ke skvělému výkonu blahopřeje vedení CKK i všichni cyklističtí kamarádi

Odkaz na článek ve Znojemském deníku včetně fotografií zde

Okomentovaný průběh závodu přímo od Luboše Nováka:

Ve dnech 29.8 – 1.9.2012 se konaly v St.Johannu v Tyrolských Alpách  závody WMCF  /Světová Cyklistická Federace Masters / kterých se zúčastnilo více jak 700  závodníků z celého světa , vlastnící národní licenci UCI , kteří byli rozděleni do 18 kategorií podle věku .

Ve středu 29.8. byla na programu časovka jednotlivců na 20 km. Za nádherného slunečného počasí , odstartoval první účastník v 9.00 hod. a to od nejstarší kategorie /80+/  až po nejmladší /30 +/ která končila po 16.hod.

Českou republiku reprezentoval i člen Cyklo Klubu Kučera , Lubomír Novák. Ve své oblíbené disciplíně se mu opravdu zadařilo a ve své kategorii K7 /65-69let/  zvítězil a porazil tak téměř padesátku soupeřů z celého světa . Jako jediný z českých účastníků se postavil na stupních vítězů nejvýš a získal tak titul světového mistra WMCF. Konečně tak po dlouhých letech, večer při slavnostním vyhlašování v St.Johannu zazněla česká hymna a česká vlajka vystoupala na stožár jako první !!

Ve čtvrtek již byly na pořadu silniční závody na okruhu dlouhém 40 km. Takže bez odpočinku, hned druhý den další náročný závod. Odstartováno bylo postupně 7 kategorií.

V kat. K10 /65-69/ Lubomír Novák , jeden okruh, lepší by byly dva, alespoň pro mě. Okruh má dvě 10% stoupání, dlouhé sjezdy, jinak rovina. Cíl je na přibližně 300 m rovince, vyloženě pro spurtery. Prakticky celý závod jsem udával tempo a vypadalo to nadějně. Ale asi 400 m před cílem došlo k hromadnému pádu, kterému jsem se naštěstí vyhnul, ale nepatrné zdržení a bylo z toho jen 12 místo.I když i to je v konkurenci, která tam byla a vzhledem k dojezdu, který zrovna nemusím, super / kdyby byl cíl na kopci, to by bylo o něčem jiném/.

Na závěr jen na dokreslení jak je nutné mít trochu štěstí. Ve čtvrtek 26° dusno, v pátek 8° silný déšť a na vrcholu stoupání dokonce padal sníh. Do pátečních závodů tak spousta závodníků vůbec nenastoupila na start, nebo v průběhu vzdala....smůla.