Na kole do Evropského parlamentu - vernisáž výstavy 7.9.2012

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 03. 09. 2012

Putovní výstava fotografií Antonína Kapraně z cesty europoslance Edvarda Kožušníka a cestovatele a cyklisty Františka Šestáka do Štrasburku na zasedání Evropského parlamentu, jak ji zaznamenal objektiv fotografa Antonína Kapraně.Cestu na kole z Prahy až do francouzského Štrasburku absolvoval europoslanec Edvard Kožušník společně s cyklistou Františkem Šestákem v létě 2009. Jednalo se o splnění předvolebního slibu Edvarda Kožušníka. Ten během jednoho svého rozhovoru s novinářem slíbil, že v případě svého zvolení do Evropského parlamentu absolvuje cestu na první zasedání Parlamentu na kole. Samotná cesta odstartovala 2. července 2009 v Praze na nádvoří Senátu a  po jedenácti etapách a více
než sedmi stech ujetých kilometrech ji 14. července úspěšně oba cyklisté zakončili na nádvoří
před budovou Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Na výstavě můžete získat knihu popisující tuto cestu nebo si jí můžete zdarma objednat na webových stránkách http://www.vystava.kozusnik.eu/. Cestopis, který napsal zkušený cestovatel František Šesták popisuje nejen zážitky z cesty, ale poskytuje i některé užitečné informace. Mapky dokreslují přehlednost a názornost trasy. Text doplňují záběry fotografa Antonína Kapraně.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve sportovním areálu Centrum Vodárna, ul. U Obří hlavy 7 (Cykloturistické centrum služeb a informací) v pátek 7. září 2012 v 18.00 hodin. Příjemné posezení s projekcí  fotografií, doplní ochutnávka vín a malé občerstvení. Vstup volný.