CMT RWE Okolovaltic

Autor: Jiří Šrůtka <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 04. 2012

O velikonoční Bílé sobotě odstartovat v nedalekých Valticích seriál Cyklomaratontour. Závod navázal na dřívější podnik známého pod názvem Břeclavský kanec. Na start se posatvilo přes pět stovek závodníků a to včetně elitních profesionálů a reprezentantů. Mezi nimi i 5 zástupců našeho klubu.

Tradiční rovinatá trať byla ztížena silným větrem a vysokým tempem. Na padesátce byl z našich v cíli nejdříve Libor Šaroun v čase 1:46:30,6 a s rychlostním průměrem 28,2. V kategorii M30 skončil na 8.místě. O deset minut později dorazil Leoš Frecer a v kategorii M40 dojel na 18.místě. Krátkou trať absolvoval klan Šrůtků ve složení Jiří ml., Jiří st. a Andrea. V kategorii rodinných týmů skončili těsně pod bednou na 4. místě. V dětských závodech dojel v kategorii DM10 Jiří Šrůtka ml. na 8.místě.