YTONG BIKE TOUR - 4. ročník závodu horských kol v Novém Městě na Moravě

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 20. 09. 2008

Další z mnoha mtb závodů se uskutečnil 6.9. na tratích u Sport hotelu Ski v Novém Městě na Moravě jako 4.ročník závodu Ytong bike tour. Závodníci se proháněli na stejných tratích, na jakých v zimě závodili např. Katka Neumannová nebo Lukáš Bauer, akorát tentokrát bylo extrémní sucho a vedro a i podhuštěné pláště doslova plavaly na pískových cestách, takže o pády a zranění nebyla nouze

Na nejkratší trati 10km dětí do 15let!!! se na start postavily Natálka Šrůtková ( celkově 6.místo) a Gabrielka Jordánová, která si i po závodě vylezla na bednu, byla totiž nejmladší závodnicí v pelotonu.

Na 20km trať (2x10km) mužů se vydali do boje s tratí ale i s o dost mladšími závodníky reprezentanti CKK Jirka Šrůtka a Libor Šaroun. Jirka využil závětří první skupiny a vyvezl se s ní až na první kopec a pak už jen jistil další ze svých vítězství v kat M40+. Libor ve skupině pokračoval a ve spurtu si vybojoval slušné 3. místo v kat. M do 40.

Mezi ženami do 40let pokazil Míši Jordánové útok na bednu pád v jednom ze sjezdů a tak se musela spokojit se 7. místem, 6-tá pak skončila Eva Fuxová.

Na 40km žen (4x10km) do 40.let se na startu objevila Alena Balcarová (dříve Chaloupecká) a její stabilní forma a bojovnost ji v cíli vynesla na celkově 3. místo mezi ženami.